Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Őszi vitaminhiány

Őszi vitaminhiány
Az őszi hónapokban sokkal kevesebb friss gyümölcs és zöldség kerül a boltokba, ezért fokozottan oda kell figyelnünk a tápanyagbevitelnél arra, hogy megfelelő mennyiségű vitamint és ásványi anyagot juttassunk a szervezetünkbe.

Az őszi hónapokban sokkal kevesebb friss gyümölcs és zöldség kerül a boltokba, ezért fokozottan oda kell figyelnünk a tápanyagbevitelnél arra, hogy megfelelő mennyiségű vitamint és ásványi anyagot juttassunk a szervezetünkbe. Immunrendszerünket fel kell készítenünk a hűvösebb, téli időszakra, mert a megfázás és az influenza ilyenkor a leggyakoribb.

Fokozottan figyeljünk a vitamin- és ásványianyag-bevitelre az alábbi esetekben:

  • A stressz, a modern életmód elkerülhetetlen velejárója, kimerítheti a szervezetet, és növelheti a betegségek iránti fogékonyságot.

  • Terhesség és a szoptatás ideje alatt is megnő a szervezet vitaminszükséglete.

  • Idősebb korban az emésztőrendszeri változások sajnálatos következménye a kevésbé hatékony vitaminfelszívódás és tápanyaghasznosítás.

  • A dohányosok körében jellemzőbb a C-vitamin-hiány, szervezetünket érő fokozott külső szabad-gyök terhelés oka lehet a dohányzás

 


Őszi vitamin kisokos:

  • A-vitaminnal a szemek egészségéért.

Az A-vitamin a zsírban oldódó vitaminok családjába tartozik, és az egyik legfontosabb funkciója az őszi korai szürkületben való látás biztosítása.

  • Az immunrendszer védelmezője.

Az E-vitamin egy antioxidáns hatású zsírban oldódó vitamin, aminek erős gyulladáscsökkentő is hatása van és hozzájárul az öregedési folyamatok gátlásához.

  • B1-vitaminnal az őszi depresszió ellen.

B-vitamin energiával tölt fel, pozitív hatással van az idegrendszerre. Ősszel és télen a napfény hiányában gyakrabban érezzük magunkat fáradtnak, vagy levertnek. A B-vitaminnak fontos szerepe van a hajhullás megelőzésében, kezelésében. A haj folyamatosan megújul. Bizonyos időszakokban, főként ősszel és tavasszal, intenzívebb hajhullást is tapasztalhatunk. A B6-vitamin az egyik legerősebb fegyver, ha hajhullásról van szó, mivel csökkenti a szervezet stresszre való reagálását és serkenti a haj növekedését.

  • Egészséges csontok és jó közérzet.

A D-vitamin napfény hatására termelődik a szervezetben és fontos szerepet játszik az immunrendszer megerősítésében. Ahogy csökken a napsütéses órák száma, úgy egyre kevesebbet raktározunk belőle. Hiánya jelentősen befolyásolhatja a közérzetet, ami ingerlékenységhez, szorongáshoz és depresszióhoz vezethet.

Nincsen egészséges szervezet és ép immunrendszer megfelelő vitaminbevitel nélkül. Minden vitaminféle hiányának megvannak a jelei, általános tünetként a rossz szürkületi látást, a fokozott hajlamot a fertőzésekre, a különböző bőrtüneteket, a fogak, illetve a fogíny betegségeit, a fáradtságot, az étvágytalanságot, a fogyást, a hányingert, a gyengeséget, a bőrgyulladást, az ideggyulladást és a vérszegénységet említhetjük. Felgyorsult világunkban egyre kevesebb időnk jut arra, hogy odafigyeljünk a rendszeres testmozgásra, megfelelő táplálkozásra. A kiegyensúlyozott étrend és egészségtudatos életmód mellett is szükség lehet egyes tápanyagok célzott pótlására, a kínálatunkban megtalálható vitaminok és étrendkiegíszítők ehhez nyújtanak segítséget.

forrás: https://www.webbeteg.hu/cikkek/szepsegapolas/185/vitaminokkal-kulso-belso-szepsegunkert

Az oldal tetejére