Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Amit az Aloe Vera-ról tudni érdemes

Amit az Aloe Vera-ról tudni érdemes

Az aloe vera egy Észak-Afrikából származó féltrópusi, évelő pozsgás növény. Már az ókorban is ismerték jótékony hatásait, az ókori görög, kínai, indiai és római orvoslás alapja volt. Csodatévő hatásai miatt számos névvel illették: mennyei vessző, csodanövény, az élet növénye, konzervált orvosság.

Aloe Barbadensis Miller, azaz orvosi aloé, a 300 fajta aloe vera közül a legismertebb, mert ennek van a legtöbb gyógyhatása.

 

Az Aloe Vera gél kinyerése:

A természetes aloe vera gél 4-5 éves növényből lehet kinyerni, mivel előtte még magas a méregtartalma, illetve ezután jelennek meg a hatóanyagok kellő mértékben.

 

Aloe verát mindenhova! :)

A kifejlett növény nedve különböző bőrirritációk (rovarcsípés, enyhe égési sérülés, horzsolás, herpesz) enyhítésére kiválóan alkalmas. Emellett kitűnő vérzéscsillapító, gyulladáscsökkentő és fertőtlenítő hatású, valamint elősegíti a bőr regenerálódását, hámosodását.

Ha pedig ez még nem győzött volna meg arról, hogy aloe verát tarts otthon, ez a csoda növény hatásosan tisztítja az otthoni, irodai levegőt a formaldehid nevű „ellenséggel” szemben, amelyet a fából készült bútorok, ajtók, ablakkeretek, szőnyegek, valamint a padló, mennyezet és a falak is ontják magukból. Ez kiválthat erős fejfájást, irritálja a szemet és a nyálkahártyát, erősítheti az asztmás tüneteket, sőt előfordulhat, hogy rákos megbetegedést is okozhat. (A formaldehidről bővebben itt olvashatsz!)

 

Ezekre figyelj aloe vera tartalmú termék vásárlásakor:

  • Szerepeljen rajta az 99+% aloe vera gél kifejezés!
  • Stabilizáló anyagként természetes anyagot pl. növényi glicerint használjanak, semmiképp sem pl. alkoholt!
  • A színe természetesen átlátszó, legfeljebb enyhén sárgás árnyalatú. A zöld színű gélek vélhetően tartalmaznak valamilyen színezőanyagot.
  • Mindig olvasd el az összetevő listát: minél hosszabb, minél hátrább szerepel rajta az aloe vera, annál kevesebb aloe vera gélt tartalmaz!

 

Szépségápolási tippek Aloe Vera géllel:

  • Kitűnően alkalmazható pattanások kezelése, fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő hatása miatt.
  • Hidratáló tulajdonsága miatt eredményesen veszi fel a küzdelmet a ráncok ellen. Hogy hatásosabb legyen, arcpakolást is készíthetünk belőle, melyhez szükségünk lesz az arckrémünkre is. Kenjük be előbb az utóbbival, majd a géllel az egész arcunkat, különös figyelmet fordítva a szem környékére és már negyedóra relaxálás után puhább és simább lesz a bűrünk.
  •  
  • Természetes sminkeltávolító hatása segíti és regenerálja a smink okozta bőrirritációt. Gyengéden kenjük fel arcunkra a gélt, majd langyos vízzel és tisztító koronggal mossuk le.
  • Kakaóvajjal, sheavajjal összekeverve, ajakbalzsamot is készíthetünk belőle. A választott vaj és egy kis kókuszolaj felhevítése után, kihülés előtt keverjük hozzá a gélt.
  • Közvetlenül a herpeszre kent gél baktériumölő hatásával megakadályozza a felülfertőződést, gyorsítja a gyógyulást, valamint hűsítő hatásával csillapítja a fájdalmat.
  • Ricinusolajjal (hajnövesztő) összekeverve varázsolhatjuk dúsabbá és egészségesebbé szempilláinkat.

 

Külső sérülések bőrbetegségek gyógyítása Aloe Vera géllel:

  • Hűsíti és hatékonyan ápolja a napégés okozta bőrirritációt, ezért a napozás utáni kozmetikumok gyakori összetevője. Természetes formájában azonban sokkal eredményesebben regenerálja bőrünket.
  • Elősegít a kötőszöveti rostok kialakulásához szükséges kollagén szintézisét, fokozza a vérkeringést, gyorsítja a bőr hámosodását, sebek gyógyulását. Hegesedés vagy a varr leesése után javasolt az alkalmazása.
  • Égési és fagyási sérülések kezelésére kiemelten alkalmas az aloe vera gél. A bőrregeneráló képessége miatt lerövidíti a gyógyulás idejét. De sugárkezelésben sérült bőrnél rovarcsípésnél és bőrbetegségeknél is nyugtatja, regenerálja a bőrt. Pelenkakiütést is hatékonyan enyhíti shea vajjal kevert gél alkalmazásával az irritált felületen.
  • Körmünket, annak erősítése érdekében, rendszeresen bekenhetjük a géllel, korpásodó, viszkető fejbőrünket, pedig hajmosás után kezelhetjük vele.

 

Forrás: https://zoldgondoskodas.hu/bio-olaj-vaj/noveny-alapanyag/aloe-vera-gel-kisokos
https://utakerthez.hu/blog/reszletes-utmutato-az-aloe-verahoz/

Az oldal tetejére